a

Mia Gezi bir Metkar Turizm Ltd.Şti. kuruluşudur.

Son Haberler

T: +90 262 646 03 30 F: +90 262 646 03 40
Köşklüçeşme Mah. 536/2 Sok. Görkem Apt. No: 9/C Gebze, Kocaeli
info@miagezi.com

Afyon Kaplıcaları Turu

Kış mevsiminin çok sert ve çok soğuk geçmesine karşılık, Afyon bir kaplıcalar şehri, bir termal su cennetidir. Yöredeki sıcak su kaynakları, Türkiye’de olduğu kadar uluslararası alanda da ün yapmıştır. Tarihi geçmişleri çok eskilere dayanan bu kaplıcalar Romalılardan önce de bilinmekte ve bir kısmı binlerce yıldan beri kullanılmaktadır.
Maden Tetkik Arama Enstitüsü (MTA) tarafından yapılan bölge etütlerinde; Afyon Merkez, Çay ve Sandıklı ilçelerinde jeotermal su ve yine Merkez, Bolvadin, Ihsaniye ve Sandıklı ilçelerinde bol miktarda kaplıca suyu tespit edilmiştir.

 • Hedef

 • Kalkış Yeri

  Gebze-Afyon
 • Kalkış Zamanı

  23:00
 • Dönüş Zamanı

  15:00
 • Dahil Olanlar

  5 yıldızlı konaklama
  Otobüsle Ulaşım
  Sabah Kahvaltısı
  Seyehat Sağlık Sigortası
  Tur Reberi
 • Dahil Olmayanlar

  Akşam Yemeği
  Havaalani Transferi
  Öğle Yemeği
  Tekne ile Ulaşım
  Tren ile Ulaşım
  Uçakla ulaşım
  Yemek

Tur Lokasyonu

AFYON İLİ ŞİFALI SULARI VE KAPLICALARI Afyon kaplıca suları, romatizmal hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nefrit, nevralji, alerjiler, cilt hastalıkları gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Afyondaki kaplıca sularının yapısında bulunan karbondioksit kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Bellibaşlı yolların kavşağında bulunan bu kent, gerek tarihi konumu, gerekse şifalı kaplıcalarıyla hem turizm, hem de sağlık sektörleri açısından ülkemizin en önemli illerinden biri haline gelmiştir. Kaplıcaları, ılıcaları, içmeleri, çamur banyoları ve maden sularıyla turizm için gerekli bütün şartları üzerinde taşımakta, özellikle kaplıcaları sağlık turizmi için zengin ve cazip bir belde görünümü sergilemektedir.
Nasıl Yardımcı olabilirim ?
You don't have permission to register