a

Mia Gezi bir Metkar Turizm Ltd.Şti. kuruluşudur.

Son Haberler

T: +90 262 646 03 30 F: +90 262 646 03 40
Köşklüçeşme Mah. 536/2 Sok. Görkem Apt. No: 9/C Gebze, Kocaeli
info@miagezi.com

KAPADOKYA TURU 2 GECE KONAKLAMALI

20 AĞUSTOS PERŞEMBE

TUR PROGRAMI

 1. Gün

21:00 Merter Metro istasyonu İspark

22:00 Gayrettepe Metro İstasyonu(Denizbank karşısı)

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

23:10 Yenisahra Köprüsü

23:30 Kartal Yemek Center

23:40 Gebze Center Önü

 1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizin araçta ki yerlerini almalarıyla beraber MiaGezi Kapadokya Turumuza hazırladığımız özel ikramlar eşliğinde başlıyoruz. Sabah saatlerinde yol üzerinde ekstra olarak alınan serbest kahvaltımızın ardından Kapadokya bölgesine giriş yapıyoruz. Burada ziyaret edeceğimiz ilk noktamız görüntüsüyle sizleri kendine mest edecek ve bir çok fotoğraf karesinin de olmazsa olmazı olma özelliğine sahip olan ve eski adıyla Korama bugün ki adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi. Müzeye varışımızla birlikte alan içerisinde yer alan kiliseler ( Aziz Barbara Kilisesi, Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Aziz Basiles us Kilisesi) kiler, mutfak, yemekhane ile İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Kapadokya Bölgesini’nin panoramik manzarasını izleyebileceğimiz  Üçgüzeller Mevkiine hareket ediyoruz. Burada rehberimizin yapacağı anlatım sonrasında bol bol fotoğraf çekilerek anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Sırada dizilere ev sahipliği yapan ve Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafa Paşa Köyü’ne yapacağımız ziyaretimiz var. Bölgenin en yüksek noktası olma özelliğine sahip olan ve geçmiş dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşan bir kaya  bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Üçhisar Kalesi’ni dışarıdan fotoğrafadıktan sonra yöreye özgü kavrulmuş kabak çekirdeği ve yöresel ürünlerin sergilendiği mağazada alışveriş molamızın sonrasında bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş Atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor – EKSTRA

Öğle Yemeği: Bölge de ekstra olarak alınacak

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor

 1. GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından keyifli bir Kapadokya günü için sizi bekleyen aracımızla yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız kayaların oyulması ile elde edilmiş olan eski yerleşim birimlerinin yer aldığı ve yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahip olan Çavuşin Ören Yeri. Burada yapılacak olan anlatımın ardından çok başlı peri bacalarının ve keşiş hücrelerinin yer aldığı Paşa Bağı’na doğru hareket ediyoruz. Paşa Bağı’nda vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından farklı şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent Vadisi’ni geziyoruz. Kapadokya denilince akla gelen ürünlerin başında yer alan ve Cilalı Taş Devri’nden beri ayni teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyoruz.Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı basta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş (Ekstra gezi müze ören yeri ücretlerine dahil) ilçesine gidiyoruz. Müzenin gezilmesinin ardından bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği ve geceleme otelimizde. (Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. —Ekstra 100₺)

Kahvaltı: Otel’de alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge de ekstra olarak alınacak

Akşam Yemeği: Otel’de alınacak olup tur ücretine dahildir.

 1. GÜN

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Narlı göl Krater gölünü görerek yolculuğumuz devam ederken; güzergâhımız üzerinde, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaç altı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadi gezimiz sonrası bölgedeki gezimizi tamamlayarak dönüş yoluna geçiyoruz. İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu üzerinden İstanbul dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Bir başka MiaGezi Tur  organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otel’de alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge de ekstra olarak alınacak

Akşam Yemeği: Dönüş yolculuğunda ekstra olarak alınacaktır. .

 • Hedef

 • Kalkış Yeri

  İSTANBUL - KAPADOKYA - İSTANBUL
 • Kalkış Zamanı

  21:00
 • Dönüş Zamanı

  00:00
 • Elbise Türü

  Rahat Yürüyüş Kıyafetleri
 • Dahil Olanlar

  Akşam Yemeği
  Otobüsle Ulaşım
  Sabah Kahvaltısı
  Seyehat Sağlık Sigortası
  Tur Reberi
 • Dahil Olmayanlar

  5 yıldızlı konaklama
  Havaalani Transferi
  Öğle Yemeği
  Tekne ile Ulaşım
  Tren ile Ulaşım
  Uçakla ulaşım
  Yemek
1

Tur Lokasyonu

Nasıl Yardımcı olabilirim ?
You don't have permission to register