a

Mia Gezi bir Metkar Turizm Ltd.Şti. kuruluşudur.

Son Haberler

T: +90 262 646 03 30 F: +90 262 646 03 40
Köşklüçeşme Mah. 536/2 Sok. Görkem Apt. No: 9/C Gebze, Kocaeli
info@miagezi.com

Camiler Turu

Sultanahmet Camii

17’nci yüzyılda Sultan I.Ahmed tarafından yaptırılan Sultanahmet Camii, muhteşem mimarisi ve altı minaresi ile şüphesiz İstanbul’un ve dünyanın en güzel camilerinden ve mimari yapılarından birisi konumunda.İstanbul’un da hemen hemen her yerinden görünen Sultanahmet Camii, Osmanlı tarihinde ilk olmak üzere, devlet hazinesinden yaptırılan bir selatin, yani Sultan camii olarak biliniyor.

Eyüp Sultan Camii

Haliç’in kuzey ucunda Eyüp’te bulunmaktadır. Aynı zamanda İslamiyet’i ilk kabul edenlerden ve Arapların İstanbul’u kuşatması sırasında şehit olan Hz. Eyyubu El-Ensari’nin gömüldüğü yerdedir. dönem içerisinde Fatih Sultan Mehmet’in emriyle buraya bir türbe, yanına da bir cami yapılmıştır. 1458 yılında yapılan ilk cami yıkılmış ve bugünkü cami Sultan III. Selim zamanında 1798-1800 yılları arasında yaptırılmıştır.

Eyüp Sultan Camii ve etrafındaki Pierre Loti tepesi çok sayıda ziyaretçi akınına uğramaktadır. Aynı zamanda önemli İstanbul Camileri arasında yer almaktadır

Yeni Camii Eminönü

Yeni Camii, İstanbul Eminönü’nde Galata Köprüsü’nün ucunda yer almaktadır. Yeni Camii’nin inşasına Sultan III.Mehmet’İn annesi Safiye Sultan’ın isteğiyle 1597 yılında başlanmış ancak padişahın ölümüyle inşaat askıya alınmış, Camii, Sultan IV.Mehmet’in annesi Turhan Hatice Sultan döneminde 1663 yılında tamamlanmıştır.

Yeni Camii, mimarisiyle göz kamaştırmakta ve büyük bir avlusu bulunmaktadır. Camiinin iç mekanı türkuaz, mavi ve beyaz renkli motifler ve İznik çinileriyle süslüdür.

 • Hedef

 • Kalkış Yeri

  Gebze-İstanbul
 • Kalkış Zamanı

  16:00
 • Dönüş Zamanı

  05:00
 • Dahil Olanlar

  Otobüsle Ulaşım
  Tur Reberi
 • Dahil Olmayanlar

  5 yıldızlı konaklama
  Akşam Yemeği
  Havaalani Transferi
  Öğle Yemeği
  Sabah Kahvaltısı
  Seyehat Sağlık Sigortası
  Tekne ile Ulaşım
  Tren ile Ulaşım
  Uçakla ulaşım
  Yemek

Tur Lokasyonu

Nasıl Yardımcı olabilirim ?
You don't have permission to register