a

Mia Gezi bir Metkar Turizm Ltd.Şti. kuruluşudur.

Son Haberler

T: +90 262 646 03 30 F: +90 262 646 03 40
Köşklüçeşme Mah. 536/2 Sok. Görkem Apt. No: 9/C Gebze, Kocaeli
info@miagezi.com

Kerpe -Kumcağız

Kerpe‘nin her köşesi yürüyüş, bisiklet gibi sporlar için ya da güzel fotoğraf anları yaşamak için çok uygun. Kartpostal güzelliğinde görüntüler yakalamak mümkün. Siz değerli misafirlerimizi deniz, kum ve temiz havasıyla büyülemek için bekliyor.

Yarım ay şeklinde bir koyu olan Kerpe’nin en önemli özelliklerden bir tanesi de 150 metreye kadar olan sığ denizi. Karadeniz sahilinde olmasına rağmen, rüzgâr almayan bir koyda olduğu için, Karadeniz’in meşhur dalgalarından pek etkilenmiyor.


 • Hedef

 • Kalkış Yeri

  Maltepe-Kerpe
 • Kalkış Zamanı

  06:50
 • Dönüş Zamanı

  17:30
 • Elbise Türü

  Yazlık Kıyafetler
 • Dahil Olanlar

  Öğle Yemeği
  Otobüsle Ulaşım
  Tur Reberi
 • Dahil Olmayanlar

  5 yıldızlı konaklama
  Akşam Yemeği
  Havaalani Transferi
  Sabah Kahvaltısı
  Seyehat Sağlık Sigortası
  Tekne ile Ulaşım
  Tren ile Ulaşım
  Uçakla ulaşım
  Yemek

Tur Lokasyonu

Kerpe, Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı, batı Karadeniz kıyısında küçük bir yerleşim alanıdır. Kerpe'ye denize kadar ulaşan alabildiğine sık çam ormanları arasından geçerek ulaşabilirsiniz.Antik ismi Kalpe olan ve İÖ beşinci yüzyıla kadar giden eski ve önemli bir yerdir. Karadeniz sahilinde doğal korunaklı bir liman olan Kerpe koyu yedinci yüzyılda Miletli veya Megaralı kolonistlerce Karadeniz deniz ticaret yollarının kullanılması ve korunması amacıyla bir üs-pazar yeri (emporion) ve liman kenti olarak kuruldu. Yarım ay şeklinde bir koyu olan Kerpe'nin en önemli özelliklerden bir tanesi de 150 metreye kadar olan sığ denizi. Karadeniz sahilinde olmasına rağmen, rüzgâr almayan bir koyda olduğu için, Karadeniz'in meşhur dalgalarından pek etkilenmiyor. Kerpe yine Kefken, Kumcağız gibi İstanbul'a çok yakın olmasına rağmen saklı kalmış gezilebilecek güzellikte bir yer. KumcağızKerpe ve Kefken arasında kalmaktadır. Her ikisine de hemen hemen eşit mesafededir. Kumcağız ve civardaki gezilecek yerlerin en büyük avantajı ulaşımının çok kolay olması Şirin tatil yöremiz Kerpe Kandıra’ya 10 km., İzmit’ e 50 km. mesafe uzaklıktadır. Masmavi deniziyle, sırtını çam ormanlarına dayamış şirin bir Karadeniz köyüdür, Kerpe. Eski yıllarda pek bilinmeyen ve tanınmayan Kerpe, tanıyanların da kıskançlıkla kendilerine sakladıkları bir yerdir .
Nasıl Yardımcı olabilirim ?
You don't have permission to register